Den här sidan är utskriven från Högskolan i Halmstads webbplats (www.hh.se). Texten uppdaterades senast den 2017-05-17. Besök webbplatsen om du vill vara säker på att läsa den senaste versionen.

Avslutningsceremonier 2017

I slutet av maj och i början av juni är det dags för avslutningsceremonier på Högskolan. Nedan följer tider samt platser för varje avslutningsceremoni.

Oavsett om du har kvarvarande kompletteringar eller tentor i din utbildning får du delta på avslutningsceremonin. Du ansvarar själv för att ansöka om examen efter din utbildning.

 

fredagen den 26 maj

Kl. 16.30-18.30, Hus G, Restaugrang Spiro våning 2:

  • Dataingenjör
  • Elektroingenjör
  • Mekatronikingenjör
  • IT-forensik och informationssäkerhet

Kl. 16.30-18, Hus J, Visionen (mingel) Bærtling (ceremoni):

  • Biomekanikingenjör
  • Byggingenjör
  • Energiingenjör - förnybar energi
  • Maskiningenjör
  • CAD

Kl. 16.30-18, Hus J, Visionen (mingel) Wigforss (ceremoni):

  • Magisterprogrammet i maskinteknik
  • Magisterprogrammet i energiteknik - förnybar energi


lördagen den 27 maj

Kl. 14.30-16.45, Hus J, Visionen (mingel) Bærtling (ceremoni):

  • Utvecklingsingenjörsprogrammet

 

torsdagen den 1 juni

Kl. 12.45-14.30, Hus J, Visionen (mingel) Bærtling (ceremoni):

  • Civilekonomprogrammet
  • Magisterprogrammet i revisor och bank

Kl. 12.45-14.30, Hus J, Visionen (mingel) Wigforss (ceremoni):

  • Magisterprogrammet i intrnationell marknadsföring
  • Masterprogrammet i företagsekonomi - strategiskt entreprenörskap för internationell tillväxt
  • Masterprogrammet i Industrial Management and Innovation

Kl. 15.30-17.30, Hus J, Visionen (mingel) Bærtling (ceremoni):

  • Bygg och fastighetsekonomprogrammet
  • Ekonomprogrammet
  • Internationella marknadsföringsprogrammet

 

fredagen den 2 juni

Kl. 9-11, Hus Q, Digitalt lavorativt centrum (DLC):

  • Hållbar turismutveckling

Kl. 9-11.30, Hus J, Visionen (mingel) Bærtling (ceremoni):

  • Sjuksköterskeprogrammet

Kl. 13-15-30, Hus Q, Digitalt laborativt centrum (DLC) (mingel),
Hus I, Idrottshallen (ceremoni):

  • Förskollärarutbildningen
  • Grundlärarutbildningen
  • Ämneslärarutbildningen

Kl. 13-15, Hus J, Visionen (mingel) Bærtling (ceremoni):

  • Samhällsanalys och kommunikation

Kl. 14-16, Hus R, R4129:

  • Hälsopedagogiskt program

Kl. 14, S:t Olofs Kapell, Tylösand:

  • Idrottsvetenskapligt program

Kl. 14-16, Hus G, Restaurang Spiro våning 2:

  • Affärssystemprogrammet
  • Nätverksdesign och datordrift
  • Digital design och innovaiton

Kl. 15, Hus R, R4318 med mingel på femte våningen:

  • Organisering och ledning av arbete och välfärd

Kl. 15-18, Hus R, R1107 (mingel och ceremoni):

  • Samhällsförändring och social hållbarhet

Kl. 15-18, Hus H, Trade center våning 22, HIMMEL:

  • Kulturprogrammet

Kl. 16-18, Hus J, Visionen (mingel) Bærtling (ceremoni):

  • Naturvård och artmångfald
  • Biomedicin - fysisk träning
  • Miljö- och hälsoskyddsprogrammet
  • Miljöstrategprogrammet
  • Magisterprogrammet i biomedicin - fysisk träning och prestation
  • Magisterprogrammet i tillämpad miljövetenskap

Kl. 16-18, Hus H, Trade center våning 22, HAV:

  • Språkvetarprogrammet

Fåhréstipendierna delas ut i samband med avslutnings­ceremonin för Utvecklings­ingenjörerna.

Sidan uppdaterad 2017-05-17