Den här sidan är utskriven från Högskolan i Halmstads webbplats (www.hh.se). Texten uppdaterades senast den 2013-09-18. Besök webbplatsen om du vill vara säker på att läsa den senaste versionen.

Fråga oss

DiVA helpdesk

DiVA Helpdesk är till för dig som är forskare, student eller annan anställd vid Högskolan i Halmstad. Hit kan du vända dig om du har frågor som rör publicering och bibliografisk registrering i DiVA. Vi kan också anlitas för kurser och institutionsbesök.

Patrik Bergvall
helpdesk.diva@hh.se
035 - 16 74 38; 0734-33 83 29

Jonas Olsfelt
helpdesk.diva@hh.se
035 - 16 71 13; 076-721 95 50


Frågor rörande granskning och publicering av uppsatser

På sektionerna

HUM
Catrin Bengtsson, 035 - 16 76 31
catrin.bengtsson@hh.se

IDE
Eva Strid, 035 - 16 72 29
eva.strid@hh.se

Ulla Johansson, 035 - 16 71 18
ulla.johansson@hh.se

SET
Elisabeth Eldholm, 035 - 16 72 96
elisabeth.eldholm@hh.se

Sanja Krulj, 035 - 16 75 61
sanja.krulj@hh.se

Sandra Music, 035 - 16 78 94
sandra.music@hh.se

Jennie Törnblom, 035 - 16 78 45
Jennie.tornblom@hh.se

Håkan Persson, 035 - 16 75 39
hakan.persson@hh.se

LUT
Pia Brandt, 035 - 16 77 61
pia.brandt@hh.se

HOS
Lena Karlsson, 035 - 16 74 51
lena.karlsson@hh.se

Barbara Meixner, 035 - 16 75 72
Barbara.Meixner@hh.se

Hos arkivet

Johan Nööjd, 035 - 16 75 95
johan.noojd@hh.se

Christer Agardson, 035 - 16 75 35
christer.agardson@hh.se

Digitala Vetenskapliga Arkivet

Sök eller publicera din uppsats eller forskningspublikation!

Logga in Sök


Har du frågor?

Kontakta DiVA Helpdesk

Sidan uppdaterad 2013-09-18