Den här sidan är utskriven från Högskolan i Halmstads webbplats (www.hh.se). Texten uppdaterades senast den 2016-04-21. Besök webbplatsen om du vill vara säker på att läsa den senaste versionen.

Fråga oss

DiVA helpdesk

DiVA Helpdesk är till för dig som är forskare, student eller annan anställd vid Högskolan i Halmstad. Hit kan du vända dig om du har frågor som rör publicering och bibliografisk registrering i DiVA. Vi kan också anlitas för kurser och institutionsbesök.

Patrik Bergvall
helpdesk.diva@hh.se
035 - 16 74 38; 0734-33 83 29

Jonas Olsfelt
helpdesk.diva@hh.se
035 - 16 71 13; 076-721 95 50


Frågor rörande granskning och publicering av uppsatser på akademierna

AKADEMIN FÖR LÄRANDE, HUMANIORA OCH SAMHÄLLE

Catrin Bengtsson, 035 - 16 76 31
catrin.bengtsson@hh.se

Ann-Britt Fritiofson, 035 - 16 74 02
Ann-Britt Fritiofson

Pia Brandt, 035 - 16 77 61
pia.brandt@hh.se


AKADEMIN FÖR INFORMATIONSTEKNOLOGI

Eva Strid, 035 - 16 72 29
eva.strid@hh.se

Ulla Johansson, 035 - 16 71 18
ulla.johansson@hh.se


AKADEMIN FÖR EKONOMI, TEKNIK OCH NATURVETENSKAP

Elisabeth Eldholm, 035 - 16 72 96
elisabeth.eldholm@hh.se

Sanja Krulj, 035 - 16 75 61
sanja.krulj@hh.se

Sandra Music, 035 - 16 78 94
sandra.music@hh.se

Jennie Törnblom, 035 - 16 78 45
Jennie.tornblom@hh.se

Håkan Persson, 035 - 16 75 39
hakan.persson@hh.se


AKADEMIN FÖR HÄLSA OCH VÄLFÄRD

Mari Falk, 035 - 16 74 50
Mari.Falk@hh.se


ARKIVET

Linda Simonsson, 035-16 73 77 ; 0729-773560
linda.simonsson@hh.se

Digitala Vetenskapliga Arkivet

Sök eller publicera din uppsats eller forskningspublikation!

Logga in Sök


Har du frågor?

Kontakta DiVA Helpdesk

Sidan uppdaterad 2016-04-21