Den här sidan är utskriven från Högskolan i Halmstads webbplats (www.hh.se). Texten uppdaterades senast den 2014-07-02. Besök webbplatsen om du vill vara säker på att läsa den senaste versionen.

Sektionsrådet HUM

Sektionsrådet består av sektionschef, sex lärare, en representant från teknisk/administrativ personal samt tre studentrepresentanter.

Ledamöter

Catrine Brödje, ordförande
E-post: Catrine.Brodje@hh.se

Emilia Aldrin, lärarrepresentant
E-post: Emilia.Aldrin@hh.se

Olov Andreasson, representant för T/A-personal , sekreterare
E-post: Olov.Andreasson@hh.se

Jonnie Eriksson, lärarrepresentant
E-post: Jonnie.Eriksson@hh.se

Anna Fåhraeus, lärarrepresentant
E-post: AnnaFahraeus@hh.se

Emilia Gunnarsson, studeranderepresentant
E-post: emigun12@student.hh.se

Åse Larsson, studeranderepresentant
E-post: aselar13@student.hh.se

Jens Lerbom, lärarrepresentant
E-post: Jens.Lerbom@hh.se

Heike Peter, lärarrepresentant
E-post: Heike.Peter@hh.se

Albi Verderio-Johansson, lärarrepresentant
E-post: Albi.Verderio -Johansson@hh.se



Sektionsrådets mötestider

Under höstterminen 2014 sammanträder sektionsrådet för humaniora följande datum:

Onsdagen den 10/9  kl. 9.15

Onsdagen den 22/10 kl. 9.15

Onsdagen den 3/12 kl. 9.15

Sidan uppdaterad 2014-07-02